Anlık Normal Dergi

KAHRAMAN DENİNCE AKLA…

KAHRAMAN DENİNCE AKLA…

Düşünce yapımızdan, kullandığımız günlük kelimelere kadar kökten bir değişim, dönüşüm geçirdiğimiz konusunda hemfikiriz. Yaşanılan bunca zor sürecin ardından biz artık eskisi gibi değiliz. Bildiğimiz her kavram kendince bir değişim geçirdi, yenilendi. ‘’Kahramanlık’’ da bunlardan biri!

Evlere kapandığımız, kendimizi korumaya aldığımız, her şeyi online sürdürmek durumunda kaldığımız pandemi sürecinde, bizler görmesek de görevlerinin başında olmaya devam eden binlerce insan dışarıdaydı. Diğer pek çok kavram gibi covid -19 sürecinde bizler için kahramanlık kavramını da dışarıdaki bu binlerce insan şekillendirdi.

Kafamızda Don Quijote’tan Süperman’e uzanan kahramanlık kavramı bu süreçte ete kemiğe büründü, belki de tanıdığımız, bildiğimiz insanlardan oluşmaya başladı.

‘’ARTIK ÜÇ BEŞ KAHRAMAN YOK, BİNLERCE KAHRAMAN VAR’’

Hastane personeli, kargo, market, eczane çalışanları gibi günlük hayatımızı düzene sokan ve biz evlerimizdeyken sistemi ayakta tutanlar kahramanlık kavramını yeniden şekillendiriyor.

‘’Salgın sonrasında da teknoloji önemini devam ettirecek.’’

Salgın sürecinden normalleşme sürecine geçmiş olsak da salgınla değişen hayatlarımızda bazı alışkanlıklar kalıcı olmaya devam edecek.

Özellikle dijital dünya genişleyerek odak noktamız olarak kalıcı yer edecek. Belki kalıcı olarak evden çalışmaya, daha az avm ziyaretleri, online eğitimin sıkça tercih edilmesiyle bambaşka bir yaşayış biçimimiz olacak.

Hal böyle olunca ‘’Görünmez Kahramanlar’’a düşen iş yükü artmaya devam edecek.

Keyifli Okumalar Dileriz.

Kategori: GenelTarih: 25 Haziran 2020, Perşembe