KARAMANLI: “SIRADA HER NE VARSA BİZ HAZIRIZ”

KARAMANLI: “SIRADA HER NE VARSA BİZ HAZIRIZ”

25 senelik IT deneyiminin ardından, bir mühendis olarak finans kredilerine el atmış, sorarak, sorgulayarak doğruyu bulmaya çalışmış “ben finanstan anlamayan bir finans şirketi genel müdürüyüm” diyerek mütevazılığı ile dikkat çeken bir isim olan Tam Finans Genel Müdürü Hakan Karamanlı ile konuştuk. 

Tam Finans aslında bir start-up. İş fikri, iş modeli ve gelir modelini anlatır mısınız? 

Tam Finans on yıl önce kurulmuş, faktoring lisansıyla faaliyet gösteren bir start-up, bir FinTech. Sadece mikrokobilere ve kobilere hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir şirket. Sadece kısmının altını çiziyorum. Dolayısıyla iş modeli olarak da diğer faktoring şirketlerinden ayrışıyoruz. Olabildiğince çok müşteriye ulaşabilmek birinci hedefimiz. 

Ben şunu öğrendim: 

“Yarın bir kriz olacağını çok iyi biliyorum ama ne olacağını bilmiyorum. Ne olacağının da çok bir önemi de kalmadı. Ben bizim şirketi anlatırken öyle anlatıyorum.” 

Genel Yayın Yönetmenimiz Atıl Ünal, Tam Finans Genel Müdürü Hakan Karamanlı ile Tam Finans’ın çalışma modelinin yanı sıra, finans sektörü için de zihin açıcı örnekler bulabileceğimiz bilgi dolu bir sohbet gerçekleştirdi. 

Keyifli okumalar 

Kategori: GenelTarih: 23 Aralık 2022, Cuma