Anlık Normal Dergi

ZORLA DİJİTALLEŞME

ZORLA DİJİTALLEŞME

Pandemi sürecinin hayatlarımızı kökünden değiştirecek yeni bir çağa sürüklediğinden, ‘’Yeni Normal’’ sayımızın hemen her kısmında bahsetmiştik. Pek çok açıdan ele aldık, işi uzmanlarına sorduk, inceledik. Tarım devrimini konuştuk, iletişimde bizleri nasıl yönlendirdiğini ele aldık, yeni medyanın nasıl olabileceği konusunu detaylandırdık.

Şimdi ise sıra belki de günlük hayatta elimiz ayağımız olan dijital platformların genel durumlarını, bizlere sunduğu hizmetleri incelemeye geldi. Pandemi döneminde gördük ki her ihtiyacımız için dijitale bel bağlamak zorunda kalabiliyoruz. Uzaktan eğitimler, sanal görüşmeler ve online alışverişlerle aşağı yukarı 3 aylık bir süreyi geçirdik.

‘’Bu durumu, herkesin diline pelesenk olmuş meşhur ‘’Dijital Dönüşüm’’ ile yaşanan plansız bir yüzleşme olarak tarif etmek mümkün.’’

En çok hangi platformları kullandık? Uzaktan eğitim sürecini verimli geçirebildik mi? Online alışverişler nasıl kolaylıklar sağladı ya da bizi nerelerde zorladı?

Kullanıcı deneyimi açısından hizmet aldığımız dijital platformların en büyük eksiklikleri nelerdi? Nerelerde sınıfta kaldılar?

Tüm detayları netleştirmek için Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Rızvanoğlu yazdı: PANDEMİ ZORUYLA DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Keyifli okumalar dileriz.

Kategori: GenelTarih: 12 Haziran 2020, Cuma