Anlık Normal Dergi

BU KONUYU DİLLENDİRMEMİZ GEREKİYORDU!

BU KONUYU DİLLENDİRMEMİZ GEREKİYORDU!

Diller hakkında bazı sorular kafanıza takılıyor mu? Ya da dil hakkında merak ettikleriniz mi var? Yanlış anlamayın yabancı dillerden bahsetmiyoruz. Burada bahsedeceğimiz tek dil kendi diliniz olacak!

Hayata dair hangi konudan bahsedersek bahsedelim dönüp dolaşıp meseleyi algılarımıza getiriyoruz. Çünkü 5 duyumuz ile dünyayı algılayabildiğimiz şekilde yaşayabiliyoruz. 5 duyunun 5’i de hepimiz için elzem.

Bu sayımızda ‘’Kokular’’ kitabının yazarı Parfümör Vedat Ozan duyusal bir karmaşaya açıklık getiriyor. 

‘’Dış dünya ile iletişimi duyularımız aracılığı ile kuruyor, onlar aracılığı ile beslenebiliyor, üreyebiliyor, toplumun diğer bireyleri ile ilişki içinde olabiliyoruz. ‘’

Dil üzerine taze bilgilerle yenilenebileceğiniz bu yazıda bazı testlerle de karşılaşacaksınız. Dilde hangi bölgenin hangi tatları algıladığını tekrar test edebilmeniz için bir bölümümüz de mevcut.

‘’Takdir edersiniz ki her bölgede farklı tatlara farklı duyarlılıkların olması başka bir şey, her tadın sadece tek bir bölgede algılanabilmesi başka.’’

Yıl 2021 ve bizler yıllardır doğru zannettiğimiz yanlışı Parfümör Vedat Ozan’ın anlatımıyla tekrar ele alıyoruz. Hala bizi şaşırtmaya devam eden mucizevi vücudumuza dair faydalı bir bilgiyle buluşmak için yazıyı kaçırmayın.

Keyifli okumalar dileriz.

Kategori: GenelTarih: 28 Ocak 2021, Perşembe