DEĞER YARATAN TEKNOLOJİLERE SERMAYE AKIŞI KAÇINILMAZ

DEĞER YARATAN TEKNOLOJİLERE SERMAYE AKIŞI KAÇINILMAZ

Lojistik pazar yeri, akıllı eldiven, mikromobilite, otonom drone’larla çevre güvenliği, konteyner takip ve rota platformu, rüzgar santrali performansı gibi farklı yatırımları olan Vinci Girişim Sermayesi’ni, Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton’la konuştuk ve kendisine Sırada Ne Var? sorusunu yönelttik.

“Girişimlerin ortak noktası genelde henüz pazarı gelişmemiş veya gelişmekte olan yeni bir ürün/hizmeti çekirdek bir kurucu ekip ile geliştirmek.”

Bir start-up’ın hızlı veya yavaş büyümesini etkileyen faktörler nelerdir?

Girişimin içinde bulunduğu sektör ve iş modeli bu konudaki en belirleyici faktör olmakla beraber; sahip olduğu özellikle maddi kaynaklar ve daha da önemlisi ekibin beceri, vizyon ve ilişkileri de girişimin büyüme hızında belirleyici oluyor.

"Sizce start-up’ı var eden fikir mi, ihtiyaç tarifi mi, sektördeki boşluk mu, yoksa doğru yer doğru zaman denklemi mi?" diye sorduğumuzda ise Şelale hanım “hepsi” cevabını veriyor ve ekliyor; “Mevcut olarak kontrolünde olan kaynakların ötesinde fırsatların peşinden gitmek”

Genel Yayın Yönetmenimiz Atıl Ünal, Vinci Girişim Sermayesi Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton ile detaylı, bilgi dolu ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

İyi okumalar

Kategori: GenelTarih: 06 Aralık 2022, Salı