Anlık Normal Dergi

HER YERDELER, AMA ONLARI GERÇEKTEN GÖRÜYOR MUYUZ?

HER YERDELER, AMA ONLARI GERÇEKTEN GÖRÜYOR MUYUZ?

Pandemi başladığında, yasaklar geldiğinde hepimiz evlerimize çekildik ve dışarıda akmaya devam eden bir dünya bıraktık. Bu yeni normal dünyanın sokaklarında en çok rastladıklarımız ise motor kuryeler oldu.

Soğuk, yağmur, rüzgâr gibi zorlu hava şartlarında da siparişlerimiz, istediklerimiz kuryeler sayesinde kapımıza gelmeye devam etti. Virüsün henüz bulaşma yolları bile netleşmemişken, hepimiz büyük bir endişe ile evlerimize kapanmışken onlar bizim için dışarıda olmaya devam ettiler. Korona virüsünün esir aldığı günlerimizin önemli kahramanlarından biri de kuryeler oldu.

Bu sayımızda mikrofonu motor kurye olarak görev yapan Hüseyin Kocadağ’a uzattık. Bizlere popüler bir meslek dalı haline gelen motor kuryeliğin detaylarını, zorluklarını ve avantajlarını anlatıyor. Belki sadece paket teslim alırken gördüğümüz belki de ailemiz ya da arkadaş çevremizden bildiğimiz bir meslek olabilir, ama işin detaylarını öğrenme fırsatımız ilk kez olacak!

Aslında pek çok meslek için geçerli olan bir konuya da değiniyor Hüseyin Kocadağ: "Değerimizin anlaşılması için, virüs mü olması gerekiyordu?” diyor.

Toplumsal hafızası gittikçe azalan bir toplum olarak, yaşamamıza olanak sağlayan mesleklerin kıymetini çoğu zaman doğal afet ve felaket anlarında anımsıyoruz.

"Herkes evdeyken biz çalışan bir sektör olarak elimizi taşın altına koyduk gerçekten. Bir musibet bin nasihatten iyidir derler ya öyle oldu bizim için. Bir virüs girdi hayatımıza ve bize karşı ilginç şekilde algıyı değiştirdi, değerimiz anlaşıldı."

Hayatın akışında pek çok mesleğin rolü çok büyük! Ve bu mesleklerin bizler tarafından sadece fark edilmeye, takdir görmeye ihtiyaçları var.

Keyifli Okumalar Dileriz.

Kategori: GenelTarih: 30 Aralık 2020, Çarşamba